Особиста безпека в соціальних мережах

Особиста безпека в соціальних мережах

Будьте обережні і уважні при переході по посиланнях, які Ви отримуєте в повідомленнях від інших користувачів або друзів. Не слід відкривати всі посилання поспіль – спочатку переконайтесь в тому, що надіслане Вам посилання веде на безпечний або знайомий Вам Інтернет ресурс.

Контролюйте всю інформацію про себе, яку Ви розміщуєте на сторінках мереж. Найчастіше зловмисники зламують «обліковки» на сайтах наступним чином:

тиснуть на посилання «Забули пароль?» на сторінці входу в обліковий запис;

для відновлення або установки нового пароля система може пропонувати відповісти на секретне питання. Це може бути дата Вашого народження, рідне місто, дівоче прізвище матері і т.п.

Відповіді на подібні питання легко знайти в відомостях, які Ви ж і опублікували на своїй сторінці в якісь популярної соціальної мережі. Тому при встановленні секретних питань необхідно придумувати їх самостійно (якщо сайт, на якому Ви реєструєтесь, це дозволяє) або намагайтеся не використовувати особисті відомості, які легко знайти в мережі.

Пам’ятайте, що хакери можуть зламувати облікові записи і розсилати електронні повідомлення, які будуть виглядати так, як ніби вони були відправлені Вашими друзями. Якщо у Вас виникла така підозра, буде краще з’явитися з відправником альтернативним способом, наприклад, по телефону, щоб переконатися в тому, що саме ця людина відправила Вам дане повідомлення. Також необхідно з пересторогою ставитися і до запрошень зареєструватися в тій чи іншій соціальній мережі.

Не дозволяйте соціальним мережам сканувати адресну книгу Вашого ящика електронної пошти.

Введіть адресу соціальної мережі, використовуючи адресний рядок, браузера або використовуйте закладки. Натиснувши на посилання, яке Ви отримали в електронному повідомленні або знайшли на якомусь сайті, Ви можете потратити на підроблений сайт, де залишені Вами особисті відомості будуть вкрадені шахраями.

Не додавайте в друзі в соціальних мережах всіх підряд. Зловмисники можуть створювати фальшиві профілі, щоб отримати від Вас інформацію, яка доступна тільки Вашим друзям.

Не слід реєструватися у всіх соціальних мережах поспіль і без розбору. Зробіть оцінку сайту, який Ви плануєте використовувати, переконайтеся, що правильно розумієте його політику конфіденційності. Дізнайтеся, чи існує на сайті контроль контенту, який публікується його користувачами.

Будьте обережні при встановленні додатків або доповнень для соціальних мереж. Багато з соціальних мереж дозволяють завантажувати сторонні додатки для розширення можливості особистої сторінки. Досить часто такі програми використовуються для крадіжки особистих даних.

Не залишайте паролів в комп’ютері, кожного разу вводьте їх при вході і Інтернет.

Намагайтеся по можливості не відвідувати соціальні мережі з робочого місця. Будь-яка соціальна мережа може стати середовищем для поширення вірусів та інших шкідливих або шпигунських програм, що може призвести не тільки до зараження Вашого комп’ютера і всієї корпоративної мережі, але й до втрати даних, що становлять комерційну таємницю Вашої установки.

Розкажіть Вашим дітям про небезпеки, які можуть підстерігати їх у соціальних мережах. Якщо Ваші діти відвідують соціальні мережі, розкажіть їм про правила безпечного користування цими ресурсами.

Запам’ятайте – навіть при видаленні Вашого аккаунта в соціальній мережі, Ваші дані не видаляються з сервера і можуть бути надалі використані без Вашого відома.